Załóż bloga   Zaloguj sięDomy

01 Sie, 2017

Kup i wynajmuj

Kategoria główna — Autor dom24 @ 11:58

Kup i wynajmujMieszkania deweloperskie we Wrocławiu to zdecydowanie najczęściej pomysł na stworzenie własnego gniazdka dla rodziny lub usamodzielnienie się nowego człowieka. Coraz częściej jednak nie jesteśmy zainteresowani zakupem mieszkania, ale jego wynajmowaniem. Daje nam to możliwość łatwiejszej zmiany miejsca zamieszkania i pozwala nam na daleko idącą elastyczność. Wejście na rynek nieruchomości i wyjście z niego jest bardzo kosztowne, a zmiana wynajmowanego mieszkania wiąże się praktycznie tylko z kosztami przeprowadzki, które mogą być znikome. Otwiera to nowe możliwości na rynku, konkretnie pozwala myśleć o zarabianiu na wynajmowaniu mieszkań.

Kto wynajmuje mieszkania?

Wynajmowanie mieszkań nigdy nie było w naszym kraju specjalnie popularne, więc najczęściej wynajmowane są mieszkania osób, które z jakiegoś powodu już nie potrzebują swojego starego mieszkania, bo na przykład wybudowali dla siebie dom. Mieszkania deweloperskie we Wrocławiu są wynajmowane praktycznie tylko wtedy, kiedy deweloper nie jest w stanie sprzedać sowich mieszkań lub nowe mieszkania we Wrocławiu są budowane w budynkach o zróżnicowanym przeznaczeniu. Są to najczęściej budynki 2-3 kondygnacyjne, w których na parterze znajdują się pawilony handlowe lub biura, a na piętrze są mieszkania na wynajem. W chwili obecnej rynek zaczyna się jednak wyraźnie zmieniać.

Kapitał oraz nowy sposób na zarabianie

Do naszego kraju wchodzą specjalne fundusze kapitałowe inwestujące w nieruchomości. Są to podmioty, które kupują nieruchomości, co prawda najczęściej biurowe i komercyjne, po czym je wynajmują. Coraz częściej takie fundusze wchodzą też w nieruchomości mieszkaniowe, przez co mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu trafiają do firm zajmujących się zarządem nieruchomości oraz czerpaniem zysków z wynajmu. Bardzo często w takie firmy zaczynają się też przekształcać deweloperzy, którzy zauważają, że niektóre droższe mieszkania lepiej jest wynajmować niż szukać na nie kupca. Wielu zrobiło to z przymusu, a biznes, ku ich zaskoczeniu, wypalił.

Zobacz opis nowego osiedla nad Odrą: https://promenadywroclawskie.pl/opis/opis.html

 


komentarze

Powered by LifeType

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki